English | فارسی

آیا شیر مادر می‌تواند با مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مقابله کند؟ پاسخ به 3 پرسش

شیر مادر، ماده مهمی است که در 6 ماه اول تولد همه نیازهای نوزاد را برطرف می‌کند و تا یک‌سالگی منبع اصلی مواد غذایی او است.

آیا شیر مادر می‌تواند با مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مقابله کند؟ پاسخ به 3 پرسش - فارمد

اما شیردهی فقط به مواد مغذی محدود نمی‌شود. شیردهی موجب پرورش نوزاد هم می‌شود و خواص آن بسیار بیشتر از فراهم آوردن مواد مغذی برای رشد کودک است. همچنین سیستم محافظتی نوزاد است به او کمک می‌کند تا به‌گونه‌ای تکامل یابد که علم هنوز به گردپای آن‌ هم نمی‌رسد. همچنین علم کشف کرده است که مواد متعدد موجود در شیر مادر احتمالاً به کشف درمان‌های مهم برای بیماری‌های مختلف کمک می‌کند. مثلاً، وقتی عمده‌ترین پروتئین شیر مادر، آلفا-لاکتالبومین، در آزمایش‌های آزمایشگاهی با اسید مخلوط شد، ترکیبی به نام HAMLET (آلفا-لاکتالبومین انسانی کشنده سلول‌های سرطانی) شکل گرفت. چنین آزمایش‌هایی نشان داد که HAMLET، 40 نوع سرطان مختلف را از بین می‌برد. فرض بر این است که HAMLET می‌تواند محیطی اسیدی در شکم نوزاد ایجاد کند. از همه مهم‌تر، HAMLET تنها سلول‌های سرطانی را می‌کشد و بر سلول‌های سالم تأثیر نمی‌گذارد. همچنین، سلول‌های بنیادینی که در شیر مادر کشف شده است، احتمالاً می‌توانند روش‌های جدید برای کشت آن‌ها به‌منظور تحقیق بر روی درمان بیماری‌های متعدد (آسیب‌های ستون فقرات، دیابت و بیماری پارکینسون) در اختیار دانشمندان قرار دهند. اخیراً دانشمندان در حال تحقیق بر روی پروتئین‌های (مثلاً لاکتوفرین) شیر مادر هستند تا بفهمند آیا واقعاً به مقابله با مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها کمک می‌کنند یا نه.

شیر مادر و مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها

در ادامه به 3 پرسش درباره لاکتوفرین و مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک پاسخ داده می‌شود:

مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک به چه معناست؟

مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک زمانی پیش می‌آید که آنتی‌بیوتیک‌ها دیگر نمی‌توانند باکتری‌ها را بکشند. این امر موجب می‌شود که درمان‌های پزشکی استاندارد تأثیری نداشته باشند و عفونت‌های باکتریایی از بین بروند و پتانسیل انتشار عفونت را به ارگان‌های دیگر داشته باشند. مهم‌ترین عامل مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک، استفاده بیش‌ازحد از آنتی‌بیوتیک‌هاست.
سازمان بهداشت جهانی، مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها را بحران تهدیدآمیزی می‌داند که رواج دارد و عفونت‌های درمان‌پذیر را به عفونت‌های مرگ‌آور تبدیل کرده است. مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک در استرالیا و بسیاری از کشورهای جهان در حال افزایش است.
بدیهی است که باید اقدامات مؤثرتری برای مبارزه با مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها انجام شود.

لاکتوفرین چیست؟

لاکتوفرین، پروتئینی دارای آهن است که در شیر مادر یافت می‌شود و از نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند در برابر پاتوژن­‌ها محافظت می‌کند. این پروتئین به دلیل قدرت پیوستن به آهن و قلع‌وقمع پاتوژن­‌های بالقوه این ماده ضروری، باکتری‌ها (و میکروارگانیسم‌های دیگر) را می‌کشد. لاکتوفرین می‌تواند با متصل شدن به دیواره‌های سلولی باکتریایی آن­‌ها را بی‌ثبات کند و احتمال کشته شدن آن‌ها توسط عوامل مهم دیگر در شیر مادر (مثلاً لیزوزوم و IgA ترشحی) را افزایش دهد. لاکتوفرین می‌تواند بدون آسیب رساندن به سلول‌های انسانی به آن‌ها متصل شود و از ورود ویروس‌ها جلوگیری کند.

لاکتوفرین چگونه می‌تواند به مقابله با مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها کمک کند؟

دانشمندان سال‌هاست، درباره لاکتوفرین تحقیق می‌کنند اما این اولین بار است که بخشی واقعی از لاکتوفرین که در مبارزه با بیماری نقش دارد، کشف می‌شود. این کشف توسط محققان لابراتوار ملی فیزیک و کالج دانشگاهی لندن صورت گرفته است. ذره بسیار کوچکی در لاکتوفرین که عرض آن از یک نانومتر هم کمتر است موجب شده این پروتئین خواص ضدمیکروبی داشته باشد. پس از شناسایی این ذره، دانشمندان آن را به‌صورت کپسولی ویروس مانند بازسازی کردند که می‌تواند برخی باکتری‌ها را هدف قرار دهد و بدون آسیب رساندن به سلول‌های انسانی به آن‌ها متصل شده و آن‌ها را بکشد.

البته باید تحقیقات بیشتری انجام شود ولی جالب است که پاسخ مقابله با مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند در شیر انسان باشد! منتظر پیشرفت‌های جدید باشید.

برچسب ها: