English | فارسی

اضطراب و افسردگی پس از زایمان – بخش سوم

در دو مطلب قبل برخی از نکات اضطراب و افسردگی پس از زایمان را بررسی کردیم. در این متن ادامه این نکات را بررسی خواهیم کرد.

اضطراب و افسردگی پس از زایمان - فارمد

آیا مصرف داروهای ضدافسردگی در زمان شیردهی، خطرناک است؟

تحقیقات زیادی بر اثر داروهای ضدافسردگی بر نوزادان شیرخوار انجام نشده است بنابراین، نظری قطعی درباره آن نمی‌توان ارائه داد. این، بدان معناست که بسیاری از پزشکان فکر می‌کنند که منافع شیر مادر به حدی زیاد است که می‌توان از خطر مصرف داروهای ضدافسردگی چشم‌پوشی کرد. اگر از شیر دادن به نوزاد لذت می‌برید، این فعالیت برای سلامت شما هم خوب خواهد بود.
اگر شیر خودتان را به نوزاد می‌دهید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید و درباره داروهای ضدافسردگی با او مشورت کنید.

همسر من مبتلا به PPD است. چگونه می‌توانم زندگی را برای او راحت‌تر کنم؟

دوران پس از زایمان برای پدران هم دشوار است. بالاخره شما هم سخت مشغول تأمین نیازهای کودکتان هستید، پس سعی کنید استراحت کافی داشته باشید. اما در این اثنا، هر وقت همسرتان به کمک نیاز داشت به او کمک کنید و سعی کنید او را قضاوت نکنید. هماهنگی با همسری که دچار PPD است دشوار است، خصوصاً اگر انتظار داشتید که پس از تولد نوزاد، زندگی خانوادگی شما لذت‌بخش خواهد شد. اما به یاد داشته باشید که حمایت شما در بهبودی همسرتان نقشی حیاتی دارد.
با پزشک زنان و زایمان، ماما یا مشاور همسرتان صحبت کنید تا شرایط او را بهتر درک کنید. شما نمی‌توانید این شرایط را درست کنید اما می‌توانید از همسرتان حمایت کنید. آنچه اهمیت دارد این است که او درمان مناسب را پی بگیرد.

اطلاعات بیشتر را باید از کجا به دست آورم؟

این وبلاگ و سایت برنده جایزه، امید، اجتماع و اطلاعات عمیقی درباره افسردگی پس از زایمان و بیماری‌های روانی دیگر در رابطه با بارداری و زایمان (ازجمله اضطراب پس از زایمان، OCD پس از زایمان، افسردگی در دوران بارداری، افسردگی پس از قبول کودکی به فرزندخواندگی، PTSD پس از زایمان، افسردگی پس از سقط‌جنین یا سقط ناقص و روان‌پریشی پس از زایمان) در اختیار زنان باردار و تازه زایمان کرده قرار می‌دهد.

برچسب ها: