English | فارسی

درد تخمک‌گذاری – 5 علت برای نادیده نگرفتن تخمک‌گذاری دردناک – بخش سوم

در دو بخش پیشین شما را برخی از نکات مربوط به درد تخمک‌گذاری آشنا کردیم. در بخش آخراز سلسله مطالب مربوط به درد تخمک‌گذاری شما را با موارد باقیمانده در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

درد تخمک‌گذاری – 5 علت برای نادیده نگرفتن تخمک‌گذاری دردناک - فارمد

اگر فکر می‌کنید که این مزخرف است…

متأسفانه، ما عادت داریم درباره چیزهایی که شایع هستند، خوش‌بین باشیم. اگر فکر می‌کنید درد تخمک‌گذاری نرمال است، دکتر اور نکته‌ای را به شما متذکر می‌شود:
«من متخصص ناباروری و زنان هستم و می‌توانم به شما بگویم که نباید درد داشته باشید. کمی نفخ و فشار اشکالی ندارد اما نباید درد داشته باشید. بسیاری از زنان بر این افسانه باور دارند که درد پریود نرمال است اما این‌گونه نیست. چون من مرد هستم بدان معنا نیست که نمی‌فهمم زنان مراحلی را طی می‌کنند. من سالانه صدها زن را ویزیت می‌کنم و به بیش از 10500 زوج کمک کرده‌ام تا باردار شوند. همه زنان درد پریود و مشکلات دیگری داشتند که موجب ناباروری می‌شود.
من ترجیح می‌دهم که زنان بلافاصله به دلیل درد پریود یا تخمک‌گذاری به من مراجعه کنند تا زمانی که سعی در باردارشدن دارند و برخی پاتولوژی‌های بد، آسیب‌های دائمی برجای می‌گذارند. برخی مردم نمی‌دانند که باکتری‌های خوب در واژن ممکن است به دهانه رحم راه یابند و عفونی شوند و سپس به لوله‌های فالوپ بروند و منجر به مشکلات جدی شوند (مسدود شدن لوله‌ها، زخم شدن لوله‌ها و هیدروسالپنکس).
بدتر از همه اینکه، درد شدید می‌تواند به دلیل سرطان دهانه رحم یا تخمدان باشد. هرساله بسیاری از زنان به دلیل سرطان می‌میرند، درصورتی‌که اگر زودتر متوجه می‌شدند می‌توانستند از آن جلوگیری یا آن را درمان کنند. اما متأسفانه بسیاری از زنان دیر اقدام می‌کنند و فکر می‌کنند داشتن درد طبیعی است.
با اشاره به این مسئله نمی‌خواهم وحشت و حساسیت نابجا ایجاد کنم. این، مسئله‌ای بسیار مهم است که هرروز با آن مواجه می‌شوم. من فقط می‌خواهم به زنان کمک کنم تا از این درد غیرضروری خلاص شوند یا اعتقاد خود را به نرمال بودن درد کنار بگذارند.
دردی که احساس می‌کنید ممکن است نرمال باشد اما احتمال نرمال نبودن آن هم وجود دارد. برای اینکه خیالتان راحت شود، از علت آن اطلاع یابید. این کار می‌تواند جان شما را نجات دهد.»

آیا درد تخمک‌گذاری دارید؟

اگر درد تخمک‌گذاری داری باید به متخصص مراجعه کنید. اما همان‌طور که متوجه شدید، هرکسی نمی‌تواند علت آن را متوجه شود.
برخی پزشکان توصیه‌های غلطی درباره درد تخمک‌گذاری ارائه می‌دهند. برخی حتی می‌گویند که شما خیلی خوش‌شانس هستید که دوران تخمک‌گذاری خود را متوجه می‌شوید زیرا به باردار شدن کمک می‌کند!
بهتر است ابتدا به یک متخصص طب سنتی چینی که در زمینه مسائل باروری و زنان و زایمان تخصص دارد مراجعه کنید. آن‌ها نه‌تنها مشکلات ریشه‌ای مربوط به سلامت را تشخیص داده و درمان می‌کنند بلکه معمولاً متخصصان زنان و زایمان خوبی را می‌شناسند.
دکتر اور می‌گوید: «برای مسائل مربوط به زنان و زایمان فقط به پزشک عمومی مراجعه نکنید همیشه به یک متخصص مراجعه کنید.»
باوجوداینکه جراحی گزینه سنگینی است اما گاهی برای تشخیص و درمان بیماری‌های ناحیه لگنی لازم است. پس‌ازاینکه ناحیه لگنی با لاپاروسکوپی درمان شد، درصد موفقیت در بارداری هم افزایش خواهد یافت.

برچسب ها: