English | فارسی

شیردهی: مشکلات رایج شیردهی – بخش دهم

در مطالب پیشین برخی از مشکلات شیردهی را بررسی کردیم. در این مطلب نیز به ادامه این موارد می‌پردازیم.

شیردهی: مشکلات رایج شیردهی - فارمد

فرزندخواندگی و القای شیردهی

بسیاری از مادرانی که کودکی را به فرزندخواندگی گرفته‌اند دوست دارند خودشان به او شیر دهند و با کمی کمک می‌توانند در این کار موفق شوند. بسیاری از آن‌ها باید از مکمل‌هایی مانند شیرهای اهدایی از بانک شیر یا فرمولا استفاده کنند اما برخی از آن‌ها می‌توانند خودشان به‌تنهایی این کار را انجام دهند، خصوصاً اگر قبلاً باردار بوده باشند. شیردهی، یک واکنش هورمونی به عملی فیزیکی است بنابراین، تحریک حاصل از شیر دادن به نوزاد موجب می‌شود که بدن این نیاز را درک کند و شیر تولید کند. هر چه نوزاد بیشتر شیر بخورد، بدن زن بیشتر شیر تولید می‌کند.
اگر قصد دارید کودکی را به فرزندی قبول کنید و خودتان به او شیر دهید، یا پزشک و مشاور شیردهی صحبت کنید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین روش را برای تولید شیر کافی برای نوزاد جدید انتخاب کنید. شاید بتوانید قبل از آمدن نوزاد به مدت دو تا سه هفته هر سه ساعت یک‌بار عمل پمپاژ را انجام دهید یا می‌توانید تا آمدن نوزاد صبر کنید سپس شیردهی را آغاز کنید. دستگاه‌هایی مانند سیستم کمکی شیردهی یا جعبه شیردهی می‌توانند رسیدن مواد غذایی کافی به بدن نوزاد را تضمین کنند و درعین‌حال، پستان‌های شما تحریک می‌شوند تا شیر تولید کنند.

استفاده از شیر بانک‌های اهدایی

اگر نمی‌توانید شیر بدهید ولی دوست دارید نوزادتان از شیر انسان تغذیه کند، بهترین و امن‌ترین مکانی که می‌توانید به آن مراجعه کنید، بانک شیر انسان است. این عمل در کشورهایی مانند ایالات متحده و کانادا و مکزیک انجام می‌شود. این انجمن، دارای گروهی از پزشکان در رسته‌های مختلف است که از بانک شیر اهدایی حمایت می‌کنند. هرگز نباید شیری را که مستقیماً از زن دیگر یا از اینترنت خریده‌اید، به نوزاد خود بدهید. می‌توانید با ارائه نسخه پزشک از بانک شیر، شیر دریافت کنید. مراحل زیادی طی می‌شود تا از بی‌خطر بودن شیرهای بانک شیر اطمینان حاصل شود. شیر اهدایی همان مواد غذایی ارزشمند و ویژگی‌های مقابله با بیماری‌هایی را دارد که شیر خود شما هم دارد.
اگر نوزادتان نارس است یا مشکلات دیگری دارد نه‌تنها برای سلامتی بلکه برای بقای خود به شیر اهدایی نیاز خواهد داشت. در موارد زیر هم او به شیر اهدایی نیاز خواهد داشت:

  • حساسیت به فرمولا
  • حساسیت‌های شدید
  • عدم علاقه به فرمولا

منبع: http://www.medicinenet.com

برچسب ها: