English | فارسی

بارداری هفته به هفته – هفته سی و هفتم بارداری

اکنون کمتر از یک ماه به زایمانتان باقی مانده است! برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هفته هفته سی و هفتم بارداری، این مطلب را بخوانید.

هفته سی و هفتم بارداری

در هفته سی و هفتم بارداری چه تغییراتی در بدن صورت می­‌گیرد؟

اگر در کل دوران بارداری، اندازه رحمتان را اندازه‌­گیری کرده باشید احتمالاً متوجه تغییرات هفته به هفته آن در این مرحله خواهید شد. به‌ احتمال‌ زیاد از این زمان به بعد، افزایش وزن شدیدی نخواهید داشت.
کل اضافه ­وزنتان باید حدود 11.3 تا 15.9 کیلوگرم باشد.
میزان مایع آمنیوتیک از هفته 37 کاهش می‌­یابد. دفعات انقباض­‌های برکستون-هیکس هم کاهش می‌­یابد. در روند آماده شدن بدن برای زایمان، دهانه رحم به‌تدریج گشاد خواهد شد و از بین می‌­رود.
پلاگ موکوس را هم که ورودی دهانه رحم را بسته بود تا مانع از ورود باکتری در دوران بارداری شود، دفع خواهید کرد. دفع پلاگ موکوس نشانه باز شدن دهانه رحم و آماده شدن بدن برای زایمان است.
با باز شدن تدریجی دهانه رحم، زایمان می­‌تواند چند ساعت، چند روز یا حتی چند هفته دیگر اتفاق بیفتد.

اندازه کودک در هفته سی و هفتم بارداری چقدر است؟

احتمالاً طول کودک حدود 45.7 سانتی‌­متر و وزنش 2.7 تا 3.2 کیلوگرم است.

در هفته سی و هفتم بارداری برای کودک چه اتفاقی می­‌افتد؟

باوجوداینکه کودک پس از گذشت این هفته به رشد کامل رسیده است اما در برخی مواقع بهتر است تا زمانی که آماده نشده در رحم باقی بماند. اگر سر کودک پایین نیامده است باید با پزشک و همسر خود درباره راهکارهای موجود مشورت کنید.
روش­‌های متعددی برای چرخاندن کودک در رحم وجود دارد تکنیک‌­های پزشکی و طبیعی.

برنامه شما برای در هفته سی و هفتم بارداری چه باید باشد؟

باید کلاس‌­های زایمان خود را به پایان برسانید و اقدامات دیگر برای به دنیا آمدن کودک را هم انجام دهید. حتماً کیف بیمارستان خود را آماده کنید و برای اطمینان، راه منزل تا بیمارستان را به‌صورت آزمایشی طی کنید.

نکاتی برای بهتر شدن بارداری

از این لحظه به بعد، شما در انتظار هستید. اما فقط به این دلیل که نمی‌­دانید روز بزرگ کی فرامی­‌رسد، نباید فکر کنید که نمی‌­توانید آماده شوید.
اگر قبل از به دنیا آمدن فرزندتان باید آخرین اقدامات  را انجام دهید، هم‌­اکنون بهترین زمان برای این کار است. برخی زنان دوست دارند همه‌چیز آماده و مرتب باشد، ازجمله تمیز کردن خانه یا آپارتمان.
وقتی از بیمارستان به خانه برمی­‌گردید، زندگی به هم ریخته به نظر می‌­رسد. برای اینکه آمادگی بیشتری برای این تغییر داشته باشید، می‌­توانید منوهای رستوران­‌ها را آماده بگذارید تا بتوانید به‌­سرعت شامی مهیا کنید.
شاید غذای خانگی را ترجیح می‌­دهید. پس می‌­توانید از قبل، چند نوع غذا پخته و در فریزر بگذارید تا وقتی با فرزند خود به خانه آمدید، آن­‌ها را بخورید.

نکاتی برای همسران

آیا در این هفته‌­های آخر، کمکی از دست شما برمی‌­آید؟ آیا همسرتان مدام از شما می‌­خواهد که گهواره را درست کنید یا نقاشی اتاق کودک را تمام کنید؟
شاید کارهای دیگری هم از شما بخواهد یا برای انجام آن­‌ها به کمکتان نیاز داشته باشد.
یا شاید تا الآن به وظایف خود به‌­خوبی عمل کرده­‌اید و همه کارهایی که او از شما خواسته انجام داده‌­اید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از تولد فرزندتان، او را به قراری عاشقانه دعوت کنید.

برچسب ها: , ,