English | فارسی

40 مزیت بارداری کامل 40 هفته‌ای یا بیشتر – بخش سوم

در مطلب قبل مزایای بارداری کامل 40 هفته‌ای یا بیشتر برای نوزاد را با هم مرور کردیم. در این مطلب به مزایای بارداری کامل 40 هفته‌ای برای مادر می‌پردازیم.

40 مزیت بارداری کامل 40 هفته‌ای یا بیشتر - فارمد

مزیت‌های بارداری کامل 40 هفته‌ای برای مادر

19. برای مدت بیشتری فردی جدید و هیجان‌انگیز باقی می‌مانید – از اینکه برای مدت بیشتری نفر اول و در مرکز توجه هستید لذت ببرید.
20. از این زمان اضافی برای گذراندن ماه‌عسل قبل از زایمان با همسر خود استفاده کنید.
21. شما حتی زمانی که جنین در رحمتان است، با او پیوند برقرار می‌کنید. او را در رحم خود نگه دارید و پیوند خود را با او محکم‌تر کنید – قبل از اینکه روی شما بالا بیاورد و همیشه گریه کند!
22. شاید الآن باورتان نشود اما پس از زایمان دلتان برای شکم برآمده خود تنگ خواهد شد – برای لگدهای کوچک و سکسکه‌های جنین.
23. از این زمان اضافی برای اینکه در کنار همسر خود باشید نهایت استفاده را ببرید زیرا در چند ماه اول تولد، زمان زیادی برای تنها بودن با یکدیگر ندارید.
24. احتمالاً هنوز موارد زیادی از کارهایی که باید قبل از زایمان انجام دهید، باقی مانده است، از این زمان برای این کار استفاده کنید.
25. اگر اجازه دهید که پروسه زایمان به‌طور طبیعی آغاز شود، شانس بیشتری برای اجرای کامل برنامه زایمان خود دارید.
26. کمی بخوابید – وقتی نوزاد به دنیا بیاید، زمان زیادی برای استراحت نخواهید داشت.
27. چرا هنوز مشغول خواندن هستید! قبل از اینکه دیر شود، کمی استراحت کنید و بخوابید!

مزیت‌های بارداری کامل 40 هفته‌ای برای زایمان

28. صبر کردن برای شروع پروسه طبیعی زایمان بدان معناست که از روش القای زایمان استفاده نمی‌کنید. القای زایمان، شما و نوزاد را در معرض خطرات بیشتری قرار می‌دهد ازجمله خونریزی پس از زایمان.
29. القای زایمان احتمال لزوم سزارین را افزایش می‌دهد. القای مؤثر زایمان در مقایسه با زایمان خودبه‌خود، ریسک سزارین را دو برابر می‌کند. این ریسک در صورت استفاده از داروهای منجر به پاره شدن دهانه رحم، بیش از سه برابر می‌شود. نکته: همه القاهای زایمان شبیه به هم نیستند – پاره شدن کیسه آب به تزریق دارو برای القای زایمان شباهتی ندارد (اکسی‌توسین مصنوعی تا بعد از زایمان ادامه خواهد داشت).
30. سزارین، یک جراحی مهم است که دوره نقاهت طاقت‌فرسایی دارد. بررسی‌های اخیر بر روی 90% اسناد تولد در ایالات‌متحده نشان می‌دهد که سزارین پرخطرتر از زایمان طبیعی است.
31. آغاز طبیعی پروسه زایمان احتمال مداخلات و عوارض پزشکی را کاهش می‌دهد. حدود 15% موارد القای زایمان با فورسپس یا دستگاه مکنده انجام می‌شود.
32. القای بارداری می‌تواند طول مدت زایمان را افزایش دهد.
33. سینتوسینون (استرالیا) یا پیتوسین (ایالات‌متحده)، هورمون اکسی‌توسین مصنوعی برای القای بارداری است. این دارو، انقباض‌های دردناک و شدید ایجاد می‌کند اما موجب تولید هورمون‌های تسکین‌دهنده درد، بروز احساس خوب و پیونددهنده نمی‌شود (که در زایمان طبیعی وجود دارد). متخصصان معتقدند که القای زایمان دردناک‌تر از زایمان طبیعی است. اکسی‌توسین مصنوعی از سد خونی مغزی عبور نمی‌کند  و مانند اکسی‌توسین طبیعی عمل نمی‌کند.
34. القای بارداری و سزارین، ریسک عفونت را افزایش می‌دهند. از هر 10 زن که سزارین کرده است، 1 نفر دچار عفونت می‌شود.
35. نوزادانی که با روش سزارین به دنیا می‌آیند بیشتر از نوزادانی که به‌صورت طبیعی به دنیا می‌آیند در معرض مشکلات تنفسی هستند.

نکات مهمی که باید به یاد داشته باشید

36. ممکن است تاریخ زایمان تا دو هفته عقب بیفتد زیرا این تاریخ بر اساس میانگین‌ها تخمین زده‌شده است (چرخه قاعدگی 28 روزه و تخمک‌گذاری در روز 14ام) و طول زایمان تا 42 هفته هم دیده شده است. به جنین فرصت دهید تا تکامل خود را کامل کند. 38 هفته‌ای که شما تصور می‌کنید درواقع 36 هفته است.
37. به نوزاد خود اعتماد کنید و بگذارید خودش تصمیم بگیرد چه زمانی قصد پا گذاشتن در این دنیا را دارد. او بهتر از شما می‌داند.
38. بچه‌داری ساده نیست. بچه‌ها به‌محض اینکه لباسشان را عوض کردید، بالا می‌آورند؛ به‌محض اینکه از خانه خارج می‌شوید، در پوشک خود خرابکاری می‌کنند و به‌محض اینکه تیم شیشه‌پاک‌کن آپارتمان کار خود را شروع می‌کند، برای شیر خوردن گریه می‌کنند. هم‌اکنون به ‌سختی بارداری عادت کرده‌اید ولی یادتان باشد که یک‌عمر گرفتار سختی‌های دیگر خواهید شد.
39. رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود/رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود.
40. این تنها چیزی در زندگی است که ارزش صبر کردن را دارد. شما در طول دوران بارداری حتی یک قرص مسکن مصرف نکردید – پس این فرصت آخر را هم به خودتان و نوزاد بدهید تا او زندگی را با سلامتی و قدرت شروع کند.

برچسب ها: