English | فارسی

40 مزیت بارداری کامل 40 هفته‌ای یا بیشتر – بخش اول

در سال‌های اخیر، برخی زنان به دلایل غیرپزشکی مانند راحتی بیشتر و ترس از نوزاد سنگین، تصمیم می‌گیرند که زودتر زایمان کنند.

40 مزیت بارداری کامل 40 هفته‌ای یا بیشتر - فارمد
این موج نگرانی منجر به افزایش خطر و مشکلات سلامتی برای مادر و نوزاد می‌شود. دوران ماه‌عسل قبل از زایمان باید زمانی خاص و عاطفی، سرشار از آرام گرفتن در آغوش همسر باشد و نباید نگرانی درد یا بیماری را همراه داشته باشد. منطقی فکر کنید: یک یا دو هفته بیشتر، سر جنین به طرز معجزه‌آسایی 5 سانتی‌متر بزرگ‌تر نمی‌شود یا یک کیلو به وزنش اضافه نخواهد شد. یک هفته بیشتر، تفاوت چندانی در اندازه جنین ایجاد نمی‌کند و فارغ از اینکه جنین بزرگ یا کوچک باشد، می‌توانید زایمانی راحت یا دشوار داشته باشید. عوامل مختلفی در این قضیه دخیل هستند اما اگر درباره زایمان فعال مطالعه کرده باشید، می‌دانید باید چه‌کارهایی انجام دهید تا راحت‌ترین زایمان را داشته باشید – و این مسئله ارتباطی به وزن جنین ندارد.
به برخی زنان بنا به دلایل پزشکی توصیه می‌شود که قبل از موعد زایمان، بچه را به دنیا آورند – مثلاً پره‌اکلامپسی (شرایطی خطرناک که در اثر فشارخون بالا به وجود می‌آید). بدیهی است که این زنان به دلایلی قاطع که سلامت خودشان و جنین را به خطر می‌اندازد، نباید بیشتر صبر کنند. مخاطب این مقاله، زنانی هستند که برای راحتی خود یا پزشکشان و بدون اینکه در معرض خطر باشند، زایمان خود را جلو می‌اندازند. القای زایمان خطراتی در بر دارد که می‌توان از آن جلوگیری کرد.
باید بدانید که رسیدن به هفته 40ام بارداری به‌خودی‌خود نشانه خطر نیست. وقتی از زمانی که برای زایمان تعیین‌شده بگذرد، ماما یا پزشک از شما می‌خواهند که در فواصل زمانی کوتاه‌تری به آن‌ها مراجعه کنید. نشانه و علائمی که بدن دارد یا نتایج غیرعادی آزمایش‌ها نشان خواهند داد که القای زایمان یا سزارین لازم خواهد بود یا نه.
اگر پزشکتان پیشنهاد می‌کند که قبل از هفته 39ام زایمان کنید، از او بپرسید که آیا لزوم این کار به دلیل مشکلی در سلامت شما یا جنین است یا نه. از او بپرسید که چه دلیلی دارد که او به این نتیجه رسیده است. اگر واقعاً لازم است که جنین زودتر به دنیا بیاید، بپرسید که آیا می‌توانید تا هفته 39 تا 40 صبر کنید یا نه. بنابراین قبل از اینکه تصمیم به القای زایمان بگیرید – به‌غیراز موارد اضطراری – 40 مزیت بارداری کامل 40 هفته‌ای یا بیشتر را مطالعه کنید.

مزیت‌های بارداری کامل 40 هفته‌ای برای جنین

  1. نوزادانی که در هفته 40ام به دنیا می‌آیند به دلیل تکامل بیشتر عضلاتشان، بهتر می‌توانند بمکند و ببلعند.
  2. این مکیدن و بلعید به شیر خوردن از پستان کمک می‌کند که موجب پیوند محکم‌تر شما و نوزاد می‌شود.
  3. نوزادانی که در هفته 40ام به دنیا می‌آیند، دمای بدن خود را بهتر کنترل می‌کنند – یکی از دلایل آن، چربی بیشتر بدنشان است.
  4. عموماً هرچه جنین بیشتر در رحم بماند، زمان بستری او در بیمارستان کمتر می‌شود.
  5. تکامل مغز در پنج هفته آخر بارداری سریع‌تر می‌شود – اجازه دهید مغز جنین تکاملش کامل شود.
  6. جنین در چند هفته آخر بارداری چربی ذخیره می‌کند، این چربی اضافی او را برای تولد و اولین روزهای زندگی آماده می‌کند.
برچسب ها: