میلتنی بیوتک

میلتنی بیوتک

تاریخچه

شرکت Miltenyi Biotec آلمان در سال ۱۹۸۹ توسط Stefan miltenyi تأسیس شد و به‌مدت یک ربع قرن با بهره‌گیری از استعدادهای علمی، موفق به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌ی سلول درمانی گشته است. برای پیشرفت در زمینه‌ی سلول درمانی نیاز است که ما به عملکردهای ویژه و اختصاصی هر نوع سلول به‌صورت فردی پی ببریم. بدین منظور باید سلول هدف را از مخلوط سلولی جدا کنیم. جداسازی سلولی و کاربردهای بعدی آن برای اهداف بالینی همیشه به سادگی و امکان پذیری الان نبوده است. بعد از ۲۵ سال شرکت Miltenyi انقلابی را در پردازش‌های سلولی برای کاربردهای تحقیقاتی و بالینی ایجاد کرده است. در دهه‌ی ۱۹۸۰ تکنیک‌های جداسازی سلول اغلب بر اساس ویژگی‌های فیزیکی سلول مثل چگالی، وزن و یا ویژگی اتصال به سطوح خاص بوده است. این روش‌های جداسازی محدودیت‌های زیادی مثل اختصاصیت و حساسیت پایین‌، کاهش دادن طول عمر سلول و جداسازی ضعیف داشته‌اند. به‌علاوه این روش‌ها امکان جداسازی زیرگروه‌های اختصاصی یک سلول را نمی‌دهند.

تکنولوژی MACS (جداسازی مغناطیسی سلول) که با استفاده از نانوذرات مغناطیسی (میکروبید) است امکان جداسازی مقدار زیادی سلول با بالاترین خلوص را می‌دهند و به‌دلیل فواید بسیار زیاد، این تکنیک به‌سرعت به یک استاندارد ویژه در جداسازی سلولی تبدیل شده است به‌طوری که در بیشتر از ۲۰۰۰۰ مقاله بدان اشاره شده است.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های محصولات Miltenyi این است که امکان فعالیت در هر دو زمینه‌ی تحقیقاتی و بالینی را ایجاد کرده و در حال عملی کردن تحقیقات درمانی خود در حوزه‌های ایمنولوژی، سرطان، علم اعصاب و سلول‌های بنیادی می‌باشد.

در نتیجه کالاهای Miltenyi شرایط و امکانات لازم برای همه‌ی زمینه‌های پردازش سلولی از آماده‌سازی نمونه، جداسازی، کشت، آنالیز و بررسی سلول تا کاربردهای بالینی آن را فراهم نموده‌اند.

Research

Clinical

برای دانلود کاتالوگ کامل شرکت میلتنی بر روی لینک زیر کلیک کنید

 دانلود بروشور